Ucraina își arată fața.
Săptămâna aceasta autoritățile de Kiev, au înaintat un proiect de lege prin care se impune tuturor cetățenilor străini inclusiv și cetățenilor Moldoveni, de a cere un permis special în cazul intenționării de a vizita Crimeea.
Ucraina, după aproape 23 ani de independență simte astăzi gheara fratelui mai mare înfiptă în inimă.
Fapt, care Republia Moldova la simțit din 1992 până în prezent, ce-i drept nu de la frate dar de la dușman.
Se pare că toate solicitările autorităților Moldovenești făcute până acum în adresa fostelor guvernări Ucrainene, de a izola regmul separatist de la Tiraspol nu au fost auzite atunci, însă acum ei vin singuri cu inițiative de izolare a separatismului.
Fapt, care Republia Moldova la simțit din 1992 până în prezent, ce-i drept nu de la frate dar de la dușman.
Se pare că toate solicitările autorităților Moldovenești făcute până acum în adresa fostelor guvernări Ucrainene, de a izola regmul separatist de la Tiraspol nu au fost auzite atunci, însă acum ei vin singuri cu inițiative de izolare a separatismului.
Vorba ceia tot pățitul e priceput.
Autoritățile Moldovenești nu au făcut nimic timp de 23 de ani se știe pentru a opri separatismul și chiar l-au dezvoltat.
Se pune întrebarea, oare oamenii acei din așa numitele Ministere , Autorități publice centrale și locale,din așa numitul Parlament de la Tiraspol, nu au frică de nimic, nu-i caută nimeni, nu se află nici un dosar pe rol pe rafturile organelor procuraturii Moldovenești , nu merg la mare , la munte în străinătate, cum e cu putință așa ceva ?
Autoritățile Moldovenești nu au făcut nimic timp de 23 de ani se știe pentru a opri separatismul și chiar l-au dezvoltat.
Se pune întrebarea, oare oamenii acei din așa numitele Ministere , Autorități publice centrale și locale,din așa numitul Parlament de la Tiraspol, nu au frică de nimic, nu-i caută nimeni, nu se află nici un dosar pe rol pe rafturile organelor procuraturii Moldovenești , nu merg la mare , la munte în străinătate, cum e cu putință așa ceva ?




